Burmistrz Londynu podjął decyzję o przekazaniu aut które miały iść na złom

Burmistrz Londynu, Sadiq Khan, zgodził się przekazać Ukrainie pojazdy z napędem na cztery koła, które w innym przypadku zostałyby poddane złomowaniu.

Informację podał brytyjski dziennik „The Telegraph”.

Khan zwrócił się z apelem do ministra transportu, Marka Harpera, aby umożliwił mieszkańcom Londynu i innych regionów kraju przekazywanie Ukrainie odpowiednich pojazdów w ramach programów recyklingu. W tym celu sugeruje modyfikację przepisów dotyczących świadectwa zniszczenia, które obecnie stanowi niezbędny dokument potwierdzający ostateczną utylizację pojazdu. Zamiast tego, proponuje możliwość eksportu samochodów na Ukrainę w ramach działań charytatywnych lub ogólnokrajowych, zgodnie z jego propozycjami.

Burmistrz Londynu wyraził również nadzieję, że dawni właściciele pojazdów otrzymają rekompensatę za usunięcie swoich pojazdów, przyczyniając się jednocześnie do wsparcia narodu Ukrainy. Warto przypomnieć, że zgodnie z londyńskim programem recyklingu Ulez, kierowcy mają możliwość otrzymania jednorazowej wypłaty w wysokości 2000 funtów szterlingów (ponad 94 000 hrywien), jeśli zdecydują się zezłomować swoje samochody, nie spełniające norm zanieczyszczeń środowiska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *