Film „Szlak pokoleń” (Шлях поколінь / The Path of Generations)

Szlak pokoleń to nowy ukraiński film. Jest to dramat wojenny oparty na prawdziwej historii. Fabuła opowiada o walce ukraińskich powstańców z wojskami niemieckimi i sowieckimi, a także o wojnie rosyjsko-ukraińskiej.

Film powstał na podstawie prawdziwych wydarzeń.

„Ścieżka pokoleń” to historyczny film dokumentalny o UPA i wojnie w Donbasie. Fabuła oparta jest na wydarzeniach, które miały miejsce podczas II wojny światowej na Wołyniu i wydarzeniach, które mają miejsce obecnie w Donbasie. Bohaterami są prawdziwi ludzie: były oficer łącznikowy i bojownik UPA, a także współczesny ukraiński personel wojskowy

Zgodnie z fabułą młody programista Nazar rozmawia we śnie z buntownikiem. Dialog rzuca naszego bohatera w przeszłość i na zawsze zmienia przyszłość chłopca, gdzie czeka go walka z podłym i potężnym wrogiem. Najpierw jednak Nazar zmuszony jest pokonać samego siebie i dokonać wyboru: kochająca go ciężarna żona albo kraj ogarnięty płomieniami wojny.

„90 procent tego filmu to rzeczywistość”. Nic nie wymyśliliśmy. Wszystko, co usłyszałem, zostało „przeniesione” na ekran” – powiedział autor filmu Michaił Uhman.

„Nakręciliśmy „Ścieżkę pokoleń” w 2020 roku częściowo w obwodzie donieckim, zaledwie 20 kilometrów od tymczasowo okupowanego Doniecka. Na taśmie widać niektórych żołnierzy, którzy byli wtedy na pozycjach – grali razem z zawodowymi aktorami. Realizm filmu także przewiduje, że na ekranie widz zobaczy prawdziwy sprzęt wojskowy. Jestem pewien, że nasza historia odbije się echem w sercach Ukraińców, bo jest o nas i o Was, o naszej teraźniejszości i o naszej potędze” – powiedział Mychaił Uhman

Oficjalna premiera filmu to 12 październik 2023.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *