Fundusz Majątku Państwowego uruchomił stronę z wykazem skonfiskowanego majątku Rosjan

Biuro Transformacji Cyfrowej FSMU uruchomiło stronę internetową zawierającą listę wszystkich przejętych aktywów Rosjan i współpracowników, które zostały przekazane zarządowi Funduszu. W rejestrze figuruje już 136 usankcjonowanych aktywów, w tym majątek Mychajła Szelkowa, Wołodymyra Jewtuszenkowa, Arkadego Rotenberga, Wołodymyra Saldo, Serhija Tsekowa, zbiegłego prezydenta Wiktora Janukowycza i innych.

Jak zauważył Fundusz, w przyszłości zajęte nieruchomości zostaną przeznaczone do prywatyzacji lub dzierżawy w systemie Prozorro. Sprzedaż, gdzie każdy może śledzić aukcję w czasie rzeczywistym.

sanlist.spfu.gov.ua

Zdaniem pierwszego zastępcy szefa FDMU Denysa Szugalija celem portalu jest informowanie ukraińskiej opinii publicznej i partnerów zagranicznych o stanie wszystkich skonfiskowanych aktywów znajdujących się pod zarządem Funduszu.

„Dziś cały demokratyczny świat pracuje nad ukaraniem państwa agresora. Nasz zespół nie jest wyjątkiem. Fundusz Majątku Państwowego uruchamia stronę sanlist.spfu.gov.ua. Celem jest informowanie ukraińskiego społeczeństwa i partnerów zagranicznych o stanie sprawy ze wszystkimi skonfiskowanymi majątkami, którymi zarządza Fundusz. Ważne, aby każdy za pomocą kilku kliknięć mógł dowiedzieć się wszystkiego na temat przejętego majątku kolaborantów czy rosyjskich oligarchów, który może w przyszłości przynieść państwu zysk” – podkreślił Pierwszy Wiceprezes Funduszu Mienia Państwowego Ukrainy Denys Shugalii.

FSMU obiecuje, że lista zajętych aktywów na stronie sanlist.spfu.gov.ua będzie się zwiększać, a w najbliższej przyszłości spodziewa się przekazania około 500 kolejnych obiektów rosyjskich oligarchów i ukraińskich kolaborantów.

źródło/zdjęcie: www.spfu.gov.ua

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *