Każdego dnia co najmniej 150 mężczyznom odmawia się przekroczenia granicy

Każdego dnia co najmniej 150 mężczyznom, którzy próbują opuścić Ukrainę przez punkty kontrolne, odmawia się przekroczenia granicy.

„Każdego dnia średnio około 150 osobom, głównie Ukraińcom w wieku od 18 do 60 lat, odmawia się przekroczenia granicy, ponieważ nie mieszczą się one w kategorii osób, które mogą przekroczyć granicę” – powiedział Andrij Demczenko, rzecznik Państwowej Służby Granicznej Ukrainy (DPSU).

Jednocześnie rzecznik prasowy DPSU zauważył, że nie odnotowuje się spadku liczby prób nielegalnego przekroczenia granicy. Takie fakty ujawniane są zarówno na przejściach granicznych, gdy obywatele próbują posługiwać się fałszywymi dokumentami, jak i poza przejściami granicznymi.

Najwięcej takich prób notuje się na granicy z Rumunią i Mołdawią. Choć w czerwcu odnotowano pewien spadek takich prób w porównaniu z majem o 28 proc. na przejściach granicznych ze sfałszowanymi dokumentami, a na zielonym odcinku granicy zatrzymano już ponad 13 tysięcy obywateli, którzy próbowali nielegalnie przekroczyć granicę Ukrainy” – powiedział Demczenko.

7 czerwca DPSU poinformowało, że ponad 4000 mężczyzn odmówiono przekroczenia granicy przez system „Shlyah”.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *