Ponad 20 tysięcy ciężarówek zablokowanych na granicy

Po obu stronach granicy ukraińsko-polskiej w wyniku strajku polskich przewoźników zablokowanych jest ponad 20 000 pojazdów.

Informacje tę podało Ministerstwo Rozwoju Wspólnoty, Terytoriów i Infrastruktury Ukrainy.

„Cierpi gospodarka nie tylko Ukrainy czy Polski, ale także innych krajów, które nie mogą przewozić towarów i naruszają swoje zobowiązania umowne. „Ukraina szanuje prawo do protestu i jest gotowa na konstruktywny dialog w celu rozwiązania sytuacji” – czytamy w komunikacie.

Ponadto kierownik wydziału Oleksandr Kubrakow omówił sytuację na granicy z Ministrem Infrastruktury RP Andrzejem Adamczykiem.

Według ukraińskiej straży granicznej organizatorzy protestu planują przepuścić tylko jedną ciężarówkę na godzinę. Mimo to nie planują blokować ciężarówek z ładunkami o charakterze bezpiecznym, humanitarnym; osoby przewożące zwierzęta i produkty łatwo psujące się; ruch autobusowy i samochodowy.

Przypomnijmy iż 6 listopada około godziny 14:00 czasu ukraińskiego polscy przewoźnicy zaczęli blokować ruch ciężarówek na punktach kontrolnych „Krakowiec-Korczowa”, „Jagodin-Dorohusk” i „Rawa-Ruska-Hrebene”.

zdjęcie: poglądowe z depositphotos

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *