DermGuard – aplikacja internetowa z bezpłatną pomocą medyczną dla wojska

Ministerstwo Zdrowia opracowało aplikację internetową, w której ukraiński personel wojskowy i jego rodziny mogą otrzymać bezpłatną opiekę medyczną.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że liczba żołnierzy z tzw. „stopą okopową”, łuszczycą, bielactwem i alergiami stale wzrasta ze względu na warunki, w jakich są obrońcy na pierwszej linii. W szczególności związane jest to z dużym stresem psychicznym i problemami związanymi z ciągłym noszeniem beretów.

Dlatego gwardia dermatowenerologiczna Ukrainy uruchomiła aplikację internetową Derm Guard. W niej personel wojskowy i ich rodziny mogą otrzymać bezpłatną opiekę medyczną” – poinformował resort.

Obrońcy muszą tylko wejść na stronę (https://dermguard.org/telemedicina/), wypełnić krótki formularz, załączyć kilka zdjęć dotkniętego obszaru i kliknąć przycisk „Prześlij”. W ciągu 12-24 godzin lekarze przygotują szczegółową odpowiedź wraz z diagnozą i planem leczenia.
Ministerstwo Zdrowia dodało, że pacjenci, którzy potrzebują pomocy medycznej, mają możliwość bezpłatnego uzyskania wszystkich niezbędnych leków od Derm Guard.

Również każdy żołnierz lub członek jego rodziny może udać się do jednej z placówek medycznych współpracujących z projektem na leczenie offline. Jednocześnie wszystkie usługi będą świadczone bezpłatnie.

Obecnie przedstawiciele Derm Guard kończą kompletowanie tzw. zestawu podologicznego – zestawu leków do leczenia i profilaktyki chorób stóp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *