Rząd podniósł pensje pracowników państwowych w strefie działań wojennych

Na posiedzeniu w dniu 25 sierpnia Gabinet Ministrów podniósł płace pracowników instytucji budżetowych pracujących w strefie możliwych i aktywnych działań wojennych. I informację przekazało Ministerstwo Gospodarki.

Decyzja Rządu przewiduje ustalenie miesięcznych dodatków dla pracowników instytucji i organizacji budżetowych za pracę w specjalnych warunkach pracy na okres stanu wojennego:

  • na terenach ewentualnych działań wojennych – w maksymalnej wysokości 50% oficjalnego wynagrodzenia;
  • na terytoriach aktywnych działań wojennych – w maksymalnej wysokości 100% oficjalnego wynagrodzenia.

Ponadto ustalono miesięczny świadczenie w wysokości 100% dla osób świadczących usługi społeczne sektora komunalnego, którzy zlokalizowani są i bezpośrednio świadczą usługi społeczne na terytoriach ewentualnych lub aktywnych działań wojennych,

Organom samorządu terytorialnego i administracji wojskowej zalecono także ustalenie takich samych dodatków dla pracowników instytucji budżetowych, które są potrącane z budżetów lokalnych.

„Pomimo regularnego ostrzału z Rosji i działań wojennych duża liczba pracowników instytucji i instytucji sektora publicznego, przedsiębiorstw sektora energetycznego, transportu i innych nadal pracuje w przygranicznych regionach naszego kraju, co zapewnia utrzymanie mieszkańcom tych terytoriów i zapewnić im opiekę społeczną. Pracują w niezwykle trudnych warunkach i dzisiejszą decyzją rządu chcemy ich wesprzeć finansowo”skomentowała Pierwszy Wicepremier Ukrainy – Minister Gospodarki Julia Swyridenko.

zdjęcie: własne. Służby miejskie przycinają drzewa. Kramatorsk, styczeń 2023.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *