Ukrzaliznycja ogłosiła zakup 1000 kontenerów

W ramach rozwoju przewozów intermodalnych Ukrzaliznycja, narodowy przewoźnik kolejowy, odnawia flotę kontenerową. Do końca roku spółka planuje zakupić 1000 kontenerów.

Informację tę przekazała służba prasowa na stronie firmy.

Przewoźnik planuje zakup 500 dwudziestostopowych kontenerów typu Open Top do przewozu ładunków masowych, w szczególności rudy oraz 500 dwudziestostopowych kontenerów typu Bulk do przewozu produktów rolnych, w szczególności zbóż.

Zamówienia odbywają się w pełnej zgodności z ustawodawstwem ukraińskim, z uwzględnieniem specyfiki zamówień publicznych w czasie stanu wojennego. Planowane jest podpisanie bezpośredniej umowy z największym producentem na świecie. Wstępne zbieranie ofert handlowych odbywa się za pośrednictwem SmartTender.

Kontenery powinny zostać wyprodukowane do końca roku i dostarczone do SA „Ukrzaliznycja” w pierwszym kwartale 2024 roku. Dla zapewnienia jednakowych warunków wszystkim potencjalnym dostawcom, wśród podstawowych warunków dostaw, stacja towarowa Kijów-Liski została zdefiniowana jako stacja towarowa miejsce dostarczenia kontenerów.

Obecnie około 40% kolejowego transportu towarów w Europie odbywa się w kontenerach, na Ukrainie odsetek ten sięga zaledwie 3%. Zamiast tego zapotrzebowanie na te środki transportu stale rośnie. W szczególności istnieje już zapotrzebowanie na pociągi intermodalne kursujące do portów morskich krajów bałtyckich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *