Usługa E-przedsiębiorca (е-Підприємець)

Rada Ministrów zatwierdziła uchwałę, która zapoczątkuje działanie innowacyjnej, kompleksowej usługi – e-Przedsiębiorca – dostępnej na portalu Diya. Dzięki tej usłudze Ukraińcy będą mogli w łatwy sposób, korzystając z jednej aplikacji, uzyskać wszystkie niezbędne usługi do założenia własnej działalności gospodarczej.

Jest to to przełomowe rozwiązanie, które ma na celu zmniejszenie biurokracji i pozwolić przyszłym przedsiębiorcom skupić się na rozwoju biznesu.

Aby założyć działalność gospodarczą, wystarczy zaledwie 20 minut i dostęp do internetu, aby wypełnić wniosek na portalu Diya – bez konieczności wychodzenia z domu. Usługa e-Przedsiębiorca jest dostępna na każdym etapie tworzenia i rozwijania biznesu, umożliwiając wybór dwóch lub więcej usług z dostępnej oferty. Na przykład istniejący już FOP (forma organizacyjno-prawna) może łatwo rozszerzyć swoją działalność o nową kawiarnię czy kiosk.

Do teraz, aby rozpocząć działalność w nowym przedsiębiorstwie, konieczne było osobiste odwiedzanie różnych instytucji państwowych, drukowanie dokumentów i uzyskiwanie licznych zezwoleń, co mogło zająć nawet do półtora miesiąca.

źródło/zdjęcia: Ministerstwo Transformacji Cyfrowej Ukrainy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *