Wspólnota Dederkały Wielkie podpisała porozumienie z polską gminą Ulan-Majorat

W Ambasadzie Ukrainy w Polsce podpisano umowę o współpracy pomiędzy Wspólnotą Terytorialną Dederkały Wielkie z obwodu tarnopolskiego a gminą Ulan-Majorat w województwie lubelskim. Wydarzenie odbyło się z udziałem przedstawicieli władz Ukrainy i Polski oraz samorządowców obu krajów.

Porozumienie zostało podpisane przez przewodniczącego wspólnoty Jurija Panasiuka oraz wójta gminy Ulan-Majorat Jarosława Koczkodaja. Jak podkreślono, zawarcie umowy było możliwe dzięki wsparciu Tarnopolskiej Obwodowej Administracji Państwowej, Ambasady Ukrainy w Polsce oraz ambasadora obwodu tarnopolskiego w Polsce Denisa Wołoszyna.

W ceremonii uczestniczyli również ambasador Ukrainy w Polsce Wasyl Bodnar, przewodniczący Tarnopolskiej Obwodowej Administracji Wojskowej Taras Pastuch, przewodniczący tarnopolskiego oddziału Ogólnoukraińskiego Stowarzyszenia Gromad Wadym Bojarski, wojewoda mazowiecki Mariusz Frankowski, radny sejmiku województwa mazowieckiego Krzysztof Haberski oraz przedstawiciele ukraińskich i polskich samorządów.

Według uczestników wydarzenia podpisana umowa ma otworzyć nowe możliwości współpracy partnerskiej pomiędzy samorządami. Porozumienie zakłada wymianę doświadczeń w zakresie samorządu lokalnego oraz realizację wspólnych projektów dotyczących edukacji, kultury, gospodarki i spraw społecznych.

Źródło i zdjęcia: Wspólnota Terytorialna Dederkały Wielkie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *