Partnerskie miasta z Polski i Łotwy przekazały generatory dla Iwano-Frankiwska
Iwano-Frankiwsk otrzymał generatory przekazane przez partnerskie miasta Opole w Polsce oraz Jełgawę na Łotwie. Sprzęt ma zostać wykorzystany do wzmocnienia infrastruktury krytycznej miasta. O otrzymanej pomocy poinformował mer Rusłan Marcinkiw.
Marcinkiw podziękował prezydentowi Arkadiusz Wiśniewski oraz przewodniczącemu rady miejskiej Jełgawy Martinsowi Dāģisowi za przekazane wsparcie dla ukraińskiego miasta.
Podziękowania skierowano również do Bohdana Tymkiwa, kierownika Towarzystwa Kultury Ukraińskiej „Dżereło”, oraz fundacji charytatywnej „Wiktoria IF”, które pomagały w organizacji transportu generatorów do Ukrainy.

Źródło i zdjęcia: Rusłan Marcinkiw
