Od 2015 roku wydobycie węgla spadło 6-cio krotnie

Wołodymyr Omelczenko, dyrektor programów energetycznych i infrastrukturalnych Centrum Razumkowa powiedział w wywiadzie dla Ukraine World News, iż od 2015 r. państwowe kopalnie niemal 6-krotnie ograniczyły wydobycie węgla.

Wołodymyr Omelczenko w materiale UWN opowiedział, jak ukraińska energetyka wkracza w nowy sezon grzewczy w przededniu możliwego masowego ostrzału infrastruktury krytycznej przez Rosję.

W związku ze spadkiem wydobycia węgla w kopalniach państwowych Ukraina zmuszona jest szukać węgla za granicą

„Od 2015 r. zmniejszyli wydobycie prawie 6-krotnie. To znaczy, że jeśli w 2015 r. państwowe kopalnie wydobyły około 7 mln ton węgla rocznie, to w tym roku będzie ich prawdopodobnie niecałe półtora miliona. A jeśli Firma DTEK już prawie w całości zaopatrzyła swój węgiel i wprowadziła w tym roku znaczną ilość dodatkowego węgla, główny problem jest z Centerergo, które powinno odbierać węgiel przede wszystkim z sektora państwowego, państwowych kopalń, a jest go za mało właśnie ze względu na spadek wydobycia węgla w kopalniach państwowych. Dlatego do uzupełnienia zapasów sam węgiel z kopalń państwowych, a w szczególności węgiel ukraiński, w ogóle nie wystarczy i trzeba będzie go kupować za granicą” – zauważył Omelczenko.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *