W 2023 roku liczba darowizn od Ukraińców wzrosła prawie trzykrotnie

Monobank ogłosił swoje roczne statystyki dotyczące liczby darowizn przekazywanych przez Ukraińców na cele charytatywne za pośrednictwem banku. Według informacji przekazanych przez biuro prasowe banku, łączna kwota darowizn wzrosła prawie trzykrotnie w porównaniu z rokiem 2022, co zaowocowało także wzrostem zarówno średniej darowizny, jak i liczby dobroczyńców.

W bieżącym roku za pośrednictwem monobanku przekazano imponującą sumę 27,4 miliarda hrywien, w porównaniu do 8,5 miliarda hrywien w 2022 roku. Co więcej, średnia darowizna wzrosła z 258 UAH do 349 UAH.

Dodatkowo zauważalny jest wzrost liczby filantropów, ponieważ w tym roku swoje wsparcie finansowe przekazało 5,7 miliona osób, podczas gdy w ubiegłym roku liczba ta wyniosła około 3 milionów. To zdecydowany sygnał, że coraz większa liczba Ukraińców angażuje się w działania charytatywne, a monobank odgrywa kluczową rolę w ułatwianiu tego procesu.

Według statystyk gwałtowny wzrost liczby dobroczyńców odnotowano na początku przerw w dostawie prądu w wyniku rosyjskich ataków na obiekty energetyczne jesienią 2022 r., a także po eksplozji elektrowni Kachowskaja w czerwcu 2023 r.

Należy zauważyć, że bank zbierał dane od 1 marca 2022 r. do 30 grudnia 2023 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *