Szkocki rząd tnie pieniądze na mieszkania dla ukraińskich uchodźców

Rząd Szkocji nie przywróci środków w wysokości 10 milionów funtów, które pierwotnie przekazał samorządom lokalnym na wsparcie przesiedleń ukraińskich uchodźców.

Informację tę podała brytyjska liberalna gazeta Scotsman.

W zeszłym roku rząd przeznaczył 10 milionów funtów radom regionalnym w Szkocji na pomoc ukraińskim uchodźcom, umieszczając ich w krótkotrwałych kwaterach, takich jak hotele i statki wycieczkowe.

Jednakże tuż przed Bożym Narodzeniem Szkocja poinformowała władze lokalne, że nie może wznowić finansowania w tym roku ze względu na trudności finansowe. Przedstawiciele Rady Miejskiej Edynburga nazwali tę decyzję „zdradą”.

Mandy Watt, zastępca przewodniczącej Rady Miejskiej Edynburga, skomentowała sytuację, mówiąc: „Po tym wszystkim, co razem zrobiliśmy, aby wesprzeć tysiące ludzi, którzy tak bardzo wycierpieli, jesteśmy zszokowani tą decyzją, która wpływa na rodziny rozpoczynające nowe życie tutaj, w Szkocji”.

Członkowie Rady ostrzegli, że być może będą musieli wycofać personel i wsparcie z hoteli zapewniających krótkotrwałe zakwaterowanie dla ukraińskich uchodźców. Przedstawiciele planują omówić swoje obawy na spotkaniu w przyszłym tygodniu z Shirley-Anne Somerville, sekretarzem sprawiedliwości społecznej i członkinią rządzącej Szkockiej Partii Narodowej (SNP).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *