Polska firma zamierza rozminowywać Ukrainę

Polska firma Pronar, duży producent sprzętu rolniczego jest w trakcie patentowania specjalnej maszyny do rozminowywania pól i placów budowy. Firma planuje rozpocząć jej masową produkcję w 2024 roku i dołaczyć do rozminowywania Ukrainy.

Informacje te przekazał w trakcie Forum Biznesu Polska-Ukraina Sektor Maszyn i Urządzeń, które odbyło się w Siemiatyczach jej  dyrektor ds. handlu i marketingu Radosław Bielecki.

„Zespół 150 inżynierów ściśle współpracuje z partnerami na Ukrainie, aby przezwyciężyć istniejące wyzwania… – zaminowane pola uprawne… tak, aby maszyny rolnicze miały specjalne zintegrowane systemy, które mogłyby rozwiązać te zadania” – powiedział Bielecki.

Bielecki odmówił jednak podania bardziej precyzyjnych informacji związanych z maszyną do czasu zakończenia procesu patentowego. Zaznaczył on jednak, że będzie on zautomatyzowany, zdalnie sterowany i będzie mógł być używany na polach, placach budowy i innych terenach otwartych.

Według dyrektora ds. handlu i marketingu to kolejna linia produktów, którą Pronar zaprojektował specjalnie z myślą o zastosowaniu na Ukrainie.

Dodał też, że Pronar eksportuje na Ukrainę także pługi odśnieżające, posypywarki i zamiatarki, które pomagają zapewnić połączenia transportowe.

źródło: za interfax Ukraine

zdjęcie: facebook.com/pronarPL

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *