Nieruchomości we Lwowie. Ceny mieszkań w różnych rejonach miasta

Ceny mieszkań we Lwowie są najdroższe ze wszystkich miast na Ukrainie. Przewyższyły one ceny nieruchomości w Kijowie, ze względu na to i Lwów uważany jest za potencjalnie spokojniejsze miasto w trakcie toczącej się wojny. Ceny jak w każdym mieście różnią się w zależności od dzielnicy.

Lwów najczęściej (obok Ivano-Frakkovska) wybierany jest do zamieszkania przez osoby poszukujące nowego domu w zachodniej części kraju. Koszty mieszkań na rynku pierwotnym nieznacznie spadły w październiku, natomiast na rynku wtórnym praktycznie się nie zmieniły. Informacje podane są na podstawie danych z portalu dim.ria

Ceny mieszkań we Lwowie na rynku wtórnym

Najdroższe są mieszkania jednopokojowe. Średnia cena za metr kwadratowy wynosi 1383 dolary. Za dwupokojowe mieszkanie trzeba zapłacić 1365 dolarów za metr kwadratowy. m, a w mieszkaniu trzypokojowym – 1303 dolarów za metr kwadratowy.

Ceny mieszkań we Lwowie na rynku pierwotnym

Obiekty na rynku pierwotnym są tradycyjnie droższe. Według danych LUN średnia cena metra kwadratowego mieszkania wynosi 47 800 UAH (5550 PLN).

W której dzielnicy najtaniej i najdrożej?

Najdroższe mieszkania znajdują się w centrum miasta, w dzielnicy halickiej – 1699 dolarów za metr kwadratowy. Najtańsze mieszkania w dzielnicy Zaliznychny – 1206 dolarów za metr kwadratowy.

W dzielnicach szewczenkowskiej i frankiwskiej mieszkania oferowane są w cenie 1331 dolarów za metr kwadratowy. w Sykhivskyi – 1357 dolarów za metr kwadratowy, a w Łyczakowskim – 1465 dolarów za metr kwadratowy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *