Akcja 'Tabliczka Czekolady dla Ukrainy’

Fundacja Koper Pomaga prowadzi akcję dla rodzin z Obwodu Charkowskiego. Zachęcamy do zapoznania się z akcją i aktywnym uczestnictwem. 

W związku ze zbliżającą się rocznicą wybuchu wojny w Ukrainie, chcielibyśmy w dniu 24 lutego 2023 zaprosić wszystkie szkoły i przedszkola, instytucje sztuki i kultury, muzea, ośrodki edukacji, uczelnie do akcji TABLICZKA CZEKOLADY DLA UKRAINY . Zbierzmy jak najwięcej tabliczek czekolady, oklejmy je wspólnie życzeniami, podzielmy się tabliczką czekolady dzieląc się nadzieją i chwilą normalności. Przygotowane przez Uczniów czekolady zostaną zawiezione przez naszych wolontariuszy do obwodu charkowskiego na początku marca.

Dlaczego tabliczka czekolady?

W styczniu 2023 roku kolejny raz samodzielnie zorganizowaliśmy transport zebranych darów oraz agregatów prądotwórczych. Nikt z nas będących w Kupiańsku, rozdając osobiście paczki nie przypuszczał, iż obecna w każdej paczce czekolada🍫 wywoła tak wiele wzruszenia i radości😊 wśród Ukraińskich Dzieci i ich Rodzin. Ta mała rzecz, przypomniała ludziom czas sprzed wojny. W ich oczach było widać radość i nadzieję. Ci Zwykli ludzie wielokrotnie mówili, iż przez ten nie – zwykły czas zapomnieli już, jak smakuje czekolada. Przywołało to wspomnienia ciepłego i bezpiecznego domu, bliskości rodziny i dało chwilę „normalności”.

Jak dostarczymy pomoc?

🟰🍫Zbiórka polega na przyniesieniu w dniu 24 lutego 2023 przez każdego ucznia, dziecko tabliczki czekolady do szkoły, przedszkola (lub innej instytucji o której mowa wyżej). Na opakowanie można przykleić wspólnie zrobioną naklejkę, kartkę z życzeniami ✉️dla dzieci i ich rodzin pozostających we wschodniej Ukrainie💛💙.
Zebrane czekolady zawieziemy osobiście do obwodu charkowskiego wraz z kolejnym konwojem humanitarnym w marcu.

Film dokumentalny „Surżyk”

🎞️W ramach zwiększenia świadomości chętnie podzielimy się też z Państwem i uczniami krótkometrażowym filmem dokumentalnym, powstałym na podstawie albumu dokumentalnego „Surżyk” autorstwa naszej wolontariuszki Anny Korzeniowskiej, red. Magdy Melnyk ze zdjęciami operatora filmowego Marcina Banasiaka. Przedstawieni są w nim Ci Zwykli, którzy uzyskali naszą pomoc i którzy stali się częścią naszej historii.
www.surzyk.com

Lekcja informacyjna z tematyki wolontariatu

🙋‍♂️Nasi Wolontariusze chętnie przeprowadzą📓lekcje wychowawczą, w której podzielą się tematyką wolontariatu, idei niesienia pomocy innym, zaangażowaniu społecznemu i aktualnej sytuacji w Ukrainie. Dotychczasowe nasze aktywności w szkołach i przedszkolach odbiły się pozytywnym echem oraz pełnym zaangażowaniem Młodych ludzi do promowanie idei pokoju
Podzielmy się tabliczką czekolady! Podzielmy się dobrem i nadzieją!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *