Azerbejdżan wysłał na Ukrainę kolejną partię pomocy humanitarnej

30 października 2023 z terenu Parku Technologicznego Sumgajit wysłano pierwszą partię sprzętu elektrycznego dostarczonego przez Azerbejdżan w celu zapewnienia pomocy humanitarnej narodowi Ukrainy.

Jak podaje portal Azertag zgodnie z Zarządzeniem Prezydenta Ilhama Alijewa z dnia 17 lipca 2023 r., ładunek humanitarny przygotowany przez Ministerstwo Energii obejmuje ponad 555 tys. metrów kabli i przewodów elektrycznych.

Wysłany zostanie konwój 14 ciężarówek z pomocą humanitarną, aby wesprzeć wysiłki na rzecz przywrócenia zrównoważonych dostaw energii elektrycznej na obszarach dotkniętych obecną sytuacją na Ukrainie.

W najbliższym czasie planowane jest przesłanie kolejnych części przewidywanej pomocy o łącznej wartości 7,6 mln dolarów, która została przygotowana zgodnie z wnioskami otrzymanymi z Ukrainy.

Azerbejdżan pomagał już wcześniej

Azerbejdżan już wcześniej wysłał na Ukrainę pomoc humanitarną, składającą się ze sprzętu elektrycznego. Łączna wielkość pomocy humanitarnej, obejmującej środki na odbudowę i odbudowę, udzielonej Ukrainie przez Republikę Azerbejdżanu w związku z kryzysem, wynosi ponad 33 mln dolarów amerykańskich.

W sumie w ramach działań pomocy humanitarnej do Azerbejdżanu przywieziono 154 dzieci ukraińskich, które ucierpiały w wyniku wojny i utraciły członków rodzin, w celu rehabilitacji medycznej i społeczno-psychologicznej. Liceum humanitarne „Lingwista” imienia Zarify Alijewej, zniszczone w wyniku działań wojennych w mieście Irpen, zostało całkowicie odrestaurowane. Obecnie strona azerbejdżańska prowadzi odpowiednie prace mające na celu przywrócenie szeregu obiektów socjalnych, które w tym mieście zostały poważnie zniszczone.

źródło/zdjęcia: azertag.az

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *