Polski gigant IT Euvic Group przejął ukraińską spółkę Artkai

Polski gigant IT Euvic Group przejął kontrolę nad ukraińską firma Artkai, która tworzy aplikację dla branż FinTech, PropTech oraz Martech.

Artkai to zespół twórców produktów cyfrowych z siedzibą na Ukrainie, zatrudniający ponad 100 pracowników, działający na rynku od ponad 9 lat. Firma aktywnie współpracuje z klientami z USA i UE w następujących obszarach:

  • Tworzenie aplikacji dla fintech, proptech i martech;
  • Kompleksowy rozwój MVP dla startupów;
  • Oprogramowanie korporacyjne.

W 2023 roku Artkai zostało uznane przez Clutch za jedną z 1000 najlepszych firm na świecie.

Według założyciela Artkai „jest to opłacalna transakcja, ponieważ ważne było dla nas znalezienie inwestora strategicznego, a nie tylko inwestycja. W ciągu ostatnich dwóch lat mieliśmy kilka opcji transakcji, ale dopiero Euvic zaoferował nam elementy współpracy, kt óre chcieliśmy szukaliśmy. Ogólnie rzecz biorąc, każdy dolar, który został zaangażowany w kraju podczas wojny – to nowe miejsca pracy, datki, wsparcie na rzecz własnych. Zawsze powtarzamy naszym klientom, że każdy nowy projekt to dokładnie taka pomoc, która przynosi im korzyści a jednocześnie pomaga gospodarce i narodowi Ukrainy.”

Wsparcie inwestycyjne w całym procesie negocjacji zapewnił wyłączny przedstawiciel Grupy Euvic na Ukrainie, spółka Mergewave Capital zajmująca się fuzjami i przejęciami. Zdaniem Pawła Karapinki, jednego ze współzałożycieli Mergewave, to strategiczne partnerstwo umożliwi obu firmom znacznie szybszy rozwój i wejście na nowe rynki.

Grupa Euvic istnieje na rynku IT od 18 lat. Dzięki zespołowi ponad 6000 profesjonalistów, działającemu w Polsce oraz poprzez centra biznesowe w USA, Wielkiej Brytanii, Skandynawii, regionie DACH i Dubaju, firma zrealizowała ponad 6700 projektów w branżach takich jak energetyka, finanse, logistyka, media i więcej. Globalna obecność firmy staje się coraz bardziej namacalna dzięki inwestycjom w ukraińskie projekty.

źródło: inventure.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *