Ponad 600 polskich firm działa na Ukrainie

Według informacji przekazanych przez pełnomocnik rządu ds. polsko-ukraińskiej współpracy rozwojowej oraz wiceminister funduszy i polityki regionalnej Jadwigę Emilewicz w programie III Polskiego Radia, aktualnie na Ukrainie prowadzi dzialalność ponad 600 polskich firm.

„Polscy przedsiębiorcy nie czekają na traktat pokojowy. Polscy przedsiębiorcy byli na Ukrainie przed wojną, są tam teraz i prowadzą działalność gospodarczą – ponad 600 firm rzeczywiście na Ukrainie działa (…) wchodząc na Ukrainie do mieszkania w 90 proc. będziemy chodzić po podłodze wyprodukowanej w polskiej fabryce na Ukrainie, skorzystamy z toalety wyposażonej w całości w sprzęt wyprodukowany w polskich zakładach tamże i prawdopodobnie siądziemy na kanapie czy fotelu wyprodukowanym w polskiej firmie”powiedziała Emilewicz.

Według Emilewicz nasi przedsiębiorcy „chcą zwiększyć swoją obecność na Ukrainie, chcą uczestniczyć w projektach odbudowy”. W jej ocenie oznacza to szanse na nowe relacje gospodarcze, szansa na obecność na nowym rynku – w taki sposób to traktujemy”.

W opublikowanym ostatnio Katalogu Polskich Spółek zainteresowanych odbudową Ukrainy, który przygotowała Polska Agencja Inwestycji i Handlu wraz z Ministerstwem Rozwoju i Technologii, zarejestrowało się ok. 2 tys. firm reprezentujących m.in branże: budowlaną, energetyczną, rolno-spożywczą, farmaceutyczną, IT.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *