Studio World of Tanks przekazuje 100 000 $ ofiarom katastrofy na Ukrainie

Studio Wargaming ogłosiło, że przekazuje 4 miliony uah na zapewnienie łodzi ratunkowych, sprzętu przeciwpożarowego i innych po eksplozji, która zniszczyła zaporę Kachowka na Ukrainie.

Wargaming, studio stojące za World of Tanks, ogłosiło 14 czerwca, że przekaże 4 miliony hrywien (około 100 000 dolarów) ofiarom katastrofy w elektrowni wodnej na Ukrainie. Tama w Kachowka HPP została zniszczona 6 czerwca, a późniejsza powódź dotknęła dziesiątki tysięcy ludzi. Darowizna HPP firmy Wargaming zostanie przekazana za pośrednictwem United24, organizacji charytatywnej prowadzonej przez ukraiński rząd w celu wsparcia kraju podczas wojny rosyjsko-ukraińskiej.

„Te fundusze zostaną wykorzystane na zakup sprzętu i sprzętu do akcji ratowniczych w regionie. Obejmuje to „łodzie ratunkowe i tratwy, pompy silnikowe, koparki, buldożery i dźwigi, sprzęt przeciwpożarowy, kombinezony do nurkowania, wysięgniki zabezpieczające, przenośne stacje filtracji wody i sorbent”.

„Zespół Wargaming podziwia ochotników i ukraińskie służby, które ratowały ludzi i zwierzęta w pierwszych dniach katastrofy” – „Przez darowiznę chcemy pomóc poszkodowanym i dołożyć środki finansowe, które pomogą zlikwidować skutki zniszczenia elektrowni”. „Jesteśmy z Ukraińcami w najtrudniejszych chwilach” ogłosiło studio Wargaming w komunikacie prasowy.

Wargaming został założony na Białorusi w 1998 roku. Jednak firma zamknęła swoją białoruską siedzibę w 2022 roku, ogłaszając, że „nie będzie posiadać ani prowadzić żadnych firm w Rosji i Białorusi”. Posunięcie to nastąpiło niedługo po tym, jak Wargaming zwolnił dyrektora kreatywnego za popieranie inwazji Rosji na Ukrainę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *