Ukraińskie Koleje Cargo Polska – nowy operator kolejowy

30 czerwca 'Ukrzaliznycja’ zarejestrowała operatora Ukraińskie Koleje Cargo Polska. Informacje podało biuro prasowe firmy.

Operator połączy transport między Ukrainą a krajami europejskimi.

Utworzenie takiej spółki jest podyktowane potrzebą rozwoju i wzrostu ruchu towarowego między Ukrainą a Unią Europejską i jest jednym z elementów strategii Ukrzaliznycji dotyczącej rozwoju i rozwoju kolejowego transportu towarowego” — mówi Wiaczesław Eryomin , członek zarządu Ukrzaliznycji.

Zakłada się, że w pierwszym etapie prac Koleje Ukraińskie Cargo Poland będą zaangażowane w:

  • transport towarowy;
  • będzie koordynować prace z europejskimi operatorami, właścicielami ładunków i przejściami granicznymi;
  • będzie kontrolował tabor UZ za granicą, w pełni zabezpieczając proces logistyczny.

„Dziś europejski kierunek transportu kolejowego dla Ukrainy to kwestia szybkiej logistyki i wsparcia ukraińskiej gospodarki” – zaznaczył minister infrastruktury rozwoju gmin i terytoriów Ołeksandr Kubrakow.

Długoterminowa strategia dywizji międzynarodowej jest już na końcowym etapie opracowywania i wkrótce zostanie zatwierdzona przez radę nadzorczą Ukrzaliznycji.

„Integrujemy system kolejowego transportu towarowego Ukrainy z przestrzenią europejską i zaczynamy budować pełnoprawnego operatora transportu towarowego na terytorium krajów Unii Europejskiej. Główną zasadą pracy naszego międzynarodowego oddziału będą ścisłe powiązania z partnerami zagranicznymi, przejrzystość i rywalizacja w imię godnej reprezentacji Ukrzaliznicy na arenie międzynarodowej” – powiedział Jewhen Laszczenko, prezes zarządu JSC „Ukrzaliznycja”.

Przypomnijmy, że w czerwcu 2023 roku Ukrzaliznycja zwiększyła wolumen przewozów towarowych o 32% w stosunku do tego samego okresu w 2022 roku, do 12,4 mln ton. W porównaniu z majem wskaźnik ten wzrósł o 8%.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *