Zelensky: Na Ukrainie działa 500 przedsiębiorstw obronnych i wojskowych

Na Ukrainie działa obecnie ponad 500 przedsiębiorstw kompleksu obronno-przemysłowego. W produkcję ukraińskiej broni zaangażowanych jest prawie 300 000 osób.

Poinformował o tym w sobotę 13 kwietnia Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski z okazji Dnia Pracowników Kompleksu Obronno-Przemysłowego Ukrainy.

Obecnie na Ukrainie działa 500 przedsiębiorstw kompleksu obronno-przemysłowego. W produkcję zaangażowanych jest prawie 300 000 osób. To oni produkują krajowe pociski, działa, moździerze, pojazdy opancerzone, systemy przeciwpancerne, systemy EW itp. dla armii ukraińskiej.

Głowa państwa zauważyła, że za pomocą stworzonych przez Ukraińców morskich dronów obrońcy oczyszczają Morze Czarne z wpływów Rosji.

„Dzięki ukraińskiemu rozwojowi system Putina czuje, że agresja naprawdę ma swoją cenę. Ukraiński Stugny, ukraiński pancerz, ukraińskie drony FPV nie są już czymś niezwykłym” – podkreślił Zełenski.

„Jestem dumny ze wszystkich naszych ludzi i przedsiębiorstw, dzięki którym powszechna jest także nowoczesna ukraińska artyleria – potrzebne są nowoczesne kalibry, potrzebna jest broń. Dziękuję wszystkim, którzy na to pracują!” – podsumował prezydent.

Jak zauważył Zełenski, wśród przedsiębiorstw ukraińskiego przemysłu obronnego jest wiele firm prywatnych, nie tylko państwowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *