Łotwa przekazała Ukrainie 271 aut skonfiskowanych pijanym kierowcom

Według stanu na połowę grudnia, tylko w tym roku Łotwa wysłała na Ukrainę łącznie 271 samochodów skonfiskowanych pijanym kierowcom. Łączną wartość skonfiskowanych samochodów szacuje się na prawie milion euro.

Jak poinformował portal Delfi samochody te dostarcza na Ukrainę organizacja wolontariacka „Twitter Convoy”, na której czele stoi Reinis Pozniak. Obecnie do wysyłki przygotowywane są 34 kolejne samochody o wartości ponad 160 000 euro.

16 lutego tego roku łotewski Sejm jednomyślnie przyjął zmiany w ustawie o wsparciu ludności cywilnej Ukrainy, które umożliwiają bezpłatne przekazywanie skonfiskowanych pojazdów, zwłaszcza kierowcom jadącym pod wpływem alkoholu, na własność rządu ukraińskiego.

Jak podał Urząd Skarbowy, w tym roku za pomocą konwoju Twittera na Ukrainę przewieziono 271 samochodów z Łotwy za łączną wstępną kwotę 903 453 euro.

„Twitter-konwój” rozpoczął działalność się w lutym 2022 r. W czasie trwania projektu z Łotwy na Ukrainę wysłano ponad 1100 różnych samochodów o łącznej wartości około 2 mln euro.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *