Obecnie na Ukrainie działa 88 Centrów Informacji Turystycznej

Przed sezonem jesienno-zimowym, Państwowa Agencja Rozwoju Turystyki (DART) zaktualizowała listę Punktów Informacji Turystycznej (TIC) na Ukrainie. W wyniku pełnoskalowej inwazji, liczba tych ośrodków w kraju wzrosła o prawie jedną trzecią. Według danych z 2021 roku, na Ukrainie działało 63 TIC, świadcząc usługi informacyjne dla turystów. Aktualnie funkcjonuje 88 centrów turystyczno-informacyjnych.

Marian Oleskiv, dyrektor Państwowej Agencji Rozwoju Turystyki, podkreślił, że mapa punktów informacji turystycznej powinna stanowić swoiste przewodnictwo dla podróżujących po Ukrainie, umożliwiając dostęp do aktualnych informacji i ułatwiając podróżowanie po kraju w sposób interesujący i bezpieczny.

„Liczba turystów w regionie jest bezpośrednio uzależniona od jakości infrastruktury turystycznej i informacyjnej. Jednym z filarów są centra turystyczno-informacyjne. Wierzę, że ich liczba będzie rosła, co za tym idzie również jakość i ilość świadczonych usług” – powiedział szef DART.

Gdzie najwięcej punktów informacyjnych (TIC)?

Największa liczba TIC znajduje się w zachodnich obwodach kraju – 47 zlokalizowanych na Zakarpaciu, 17 we Lwowie (w tym 4 w samym mieście Lwów), 7 w Iwano-Frankowsku, po 4 w Tarnopolu i Chmielnickim obwodzie, 3 na Wołyniu, 2 w Równem oraz 1 w Bukowinie.

W środkowej części Ukrainy istnieje 22 centra turystyczno-informacyjne, głównie w większych miastach takich jak Winnica, Dnipro, Czerkasy, Kropywnycki, Połtawa, Uman i Kaniew.

Na północy kraju istnieje 14 ośrodków TIC, z czego 3 znajdują się w obwodzie żytomierskim, 2 w Berdyczowie, 3 w obwodzie sumskim oraz 3 w obwodzie czernihowskim. Obwód kijowski posiada 5 ośrodków, z których 2 są zlokalizowane w centrum stolicy.

Na południu kraju znajdują się 4 TIC, głównie w ośrodkach regionalnych takich jak Odessa, Mikołajów i Zaporoże.

Na wschodzie Ukrainy obecnie działa tylko jedno centrum informacji turystycznej, znajdujące się w Charkowie.

Pełną listę TIC z dokładnymi adresami można znaleźć tutaj.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *