Od 1 kwietnia zmieniły się zasady importu pomocy humanitarnej

Od 1 kwietnia zmieniają się zasady importu pomocy humanitarnej. Pomoc humanitarną będzie można nieść wyłącznie za pośrednictwem systemu good.gov.ua. Dobiega końca okres przejściowy, który umożliwił korzystanie z deklaracji papierowych

Poinformował o tym na Facebooku Kostyantyn Koshelenko, wiceminister polityki społecznej Ukrainy ds. rozwoju cyfrowego, transformacji cyfrowych i cyfryzacji.

Według niego cyfrowy mechanizm pozwoli pozbyć się papierów i nadużyć podczas dostaw i dystrybucji, a także umożliwi fundacjom i organizacjom publicznym przechowywanie całej historii niesienia pomocy humanitarnej.

Procedura importu i rozliczania pomocy humanitarnej stanie się wygodniejsza i bardziej przejrzysta dla państwa, fundacji, wolontariuszy i odbiorców, odbiorców pomocy.

„Od uruchomienia cyfrowego systemu good.gov.ua do oficjalnego Rejestru odbiorców pomocy humanitarnej dołączyło ponad 8 000 organizacji. Wszystkie mogą legalnie importować pomoc humanitarną. W kraju wygenerowano ponad 18 000 ewidencji ładunków i 12 500 deklaracji systemu w trakcie jego działania” – zauważył Kostyantyn Koshelenko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *