Andrij Kożenewski (Андрій Коженевський)

Imię i nazwisko: Andrij Kożenewski (Андрій Коженевський)

Miejscowość: Sosniwka

Region: Lwowski

Wiek: 40

Data urodzenia: 30.06.1981

Data śmierci: 06.06.2022

Dodatkowe informacje

Andrij urodził się i mieszkał w Sosniwce w obwodzie lwowskim. Uczył się w miejscowej szkole. Pracował jako robotnik kopalni „Velykomostivska”. W wolnym czasie lubił oglądać piłkę nożną i spędzać czas z rodziną.
Podczas pełnej inwazji rosyjskiej mężczyzna wstąpił w szeregi Sił Zbrojnych Ukrainy, aby bronić ojczystego kraju przed najeźdźcami. Walczył w ramach 24. oddzielnej brygady zmechanizowanej imienia króla Danyło. Pełnił funkcję strzelca przeciwlotniczego.

„Nigdy nie zapomnę tego okropnego dnia, kiedy mama poinformowała mnie o moim ojcu. 8 czerwca, środa, był słoneczny i ciepły dzień, ale po tym telefonie wszystko się zmieniło. Nikogo nie widziałem ani nie słyszałem, nie mogłem uwierzyć, że coś takiego mogło się wydarzyć w naszej rodzinie. Nasz tata nigdy nie przygotowywał się na śmierć, zawsze był pozytywnie nastawiony, bo wiedział, że na niego czekamy. Ile tam przeżył i ile razy wyrwał się z rąk śmierci, jest nie do zliczenia. Dla wszystkich, którzy go znali, zawsze będzie pozytywnym, zabawnym, życzliwym człowiekiem. Kochamy Cię i wciąż na Ciebie czekamy – napisała córka zmarłego.

Andrij Kożenewski zginął 6 czerwca 2022 r. w walce z dywersyjną grupą okupantów w rejonie wsi Komyszuwacha w obwodzie ługańskim.
Obrońca został pochowany w swoim rodzinnym mieście.
Pozostawił żonę Oksana, córkę Wiktorię oraz synów Jewhena i Maksyma.

 


 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *