Roman Olijnik (роман олійник)

Imię i nazwisko: Roman Olijnik (роман олійник)

Miejscowość: Czerwonohrad

Region: Lwowski

Wiek: 41

Data śmierci: 11.04.2022

Dodatkowe informacje

Roman rodził się w mieście Czerwonograd w obwodzie lwowskim. Otrzymał średnie wykształcenie specjalne, pracował w różnych kopalniach w swoim regionie. Był mistrzem destrukcji. Lubił aktywny wypoczynek na łonie natury, wędkarstwo i myślistwo. Uwielbiał też podróżować.
Roman był członkiem ATO od początku wojny rosyjsko-ukraińskiej. Odznaczony odznaką „Zasłużona Odznaka” oraz medalem „Za Wzorową Służbę” w latach 2015-2016.
Po wojnie mężczyzna wrócił do swojego miasta i swojego biznesu. Przez ostatnie 4 lata pracował za granicą, również jako górnik.
Kiedy wybuchła wojna na pełną skalę, Rem wrócił, by ponownie bronić rodzimej Ukrainy przed rosyjskimi najeźdźcami. Do Donbasu trafił w ramach plutonu saperów 24. OMBr im. Króla Danyły.

Zginął 11 kwietnia 2022 r. podczas wykonywania misji bojowej w pobliżu miasta Popasna w obwodzie ługańskim. Obrońca został śmiertelnie ranny w wyniku ostrzału artyleryjskiego wroga.

Został pośmiertnie odznaczony Orderem „Za Odwagę” III stopnia. Obrońca został pochowany we wsi. Bendiugy w rodzinnym obwodzie lwowskim.
Pozostawił żonę i dwóch synów.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *