Serhij Selnicki (Cергій Сельницький)

Imię i nazwisko: Serhij Selnicki (Cергій Сельницький)

Miejscowość: Ługańsk

Region: Ługański

Wiek: 55

Data śmierci: 22.06.2022

Dodatkowe informacje

Serhij urodził się w Ługańsku. Mieszkał tam przez całe życie, ukończył szkołę tam także szkołę górniczą. Założył rodzinę i wychował dwóch synów. Przez pewien czas prowadził z żoną interesy – handlowali warzywami i owocami. A potem poszedł do kopalni Toszkiwskiej, gdzie pracował przez 20 lat.

Gdy w 2014 roku wybuchła wojna rosyjsko-ukraińska, wraz z rodziną przeniósł się do Łysyczańska. Najstarszy syn poszedł na wojnę.
W 2016 roku mężczyzna dołączył do 24. oddzielnego batalionu szturmowego „Ajdar” i wyruszył walczyć za swój rodzinny obwód ługański. Uczestniczył w ATO/OOS. W tym samym roku najmłodszy syn Serhija wstąpił do Sił Zbrojnych.
Trzy lata później Serhij złożył rezygnację z wojska i wrócił do Łysyczańska. Jednak przez cały ten czas wiedział, że wojna jeszcze się nie skończyła. Dlatego gdy rozpoczęła się inwazja na pełną skalę, obrońca ponownie chwycił za broń i wyruszył w obronie ojczyzny. Wraz z najmłodszym synem wstąpili do 111. samodzielnej brygady Sił Zbrojnych Ukrainy w obwodzie ługańskim.

Serhij Sielnicki zginął 22 czerwca 2022 roku w walkach o Łysyczańsk w swoim rodzinnym obwodzie ługańskim. Obrońca ratował swoich towarzyszy, kiedy został trafiony kulą wrogiego snajpera.

Obrońca został pochowany na Alei Bohaterów w Czerwonohradzie obwodu lwowskiego.
Serhij pozostawił żonę i dwóch synów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *