Pomoc humanitarna dla Ukrainy!

Łączymy siły w celu pomocy osobom poszkodowanym przez działania wojenne na terenie całej Ukrainy. Prowadzimy też pomoc dla bezdomnych zwierząt domowych czyli głównie psów oraz kotów, których w obecnym okresie jest bardzo dużo na ulicach miast, miasteczek oraz ukraińskich wsi.

Pomoc humanitarna czyli ratowanie i ochrona życia w czasie klęsk i katastrof wywołanych przez nienaturalne warunki pogodowe jak kataklizmy lub też z działalnością człowieka jak katastrofy czy kryzysy. Działania te mają na celu pomaganie poszkodowanym i ograniczanie oraz zapobieganie ich skutków.

W przypadku Ukrainy pomoc prowadzona jest na całym świecie zarówno przez instytucje rządowe lecz także wiele inicjatyw firm prywatnych oraz inicjatyw społecznych. Wszystkich łączy wspólny cel. Wolna, bezpieczna i prosperująca dostatnio na zasadach wolnego handlu i wartości europejskich Ukraina.

W Polsce środki na pomoc humanitarną pochodzą z wielu źródeł w tym państwowych administrowanych przez Departament Współpracy Rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych a także innych organów państwa. Pomoc humanitarną dostarcza także wiele organizacji pozarządowych, firm i osób prywtatnych, stowarzyszeń czy fundacji.

 

Lista instytucji i organizacji organizującą pomoc humanitarną na Ukrainie.

Lista jest systematycznie aktualizowana.

Pomoc dla rodziców i opiekunów dzieci z Ukrainy

Potrzebujesz lekarstwa? Sprawdź zagraniczne odpowiedniki ukraińskich leków https://ukrainemedlist.solutions.iqvia.com

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *