Ponad 6,5 mln Ukraińców skorzystało z programu wymiany żarówek

Do ogólnoukraińskiego programu wymiany lamp realizowanego przez Radę Ministrów i Unię Europejską przystąpiło ponad 6,5 mln Ukraińców.

Poinformowała o tym służba prasowa „Ukrposhty”.

Odnotowano tam, że w ciągu niemal roku od rozpoczęcia programu Ukraińcy wymienili w oddziałach Ukropoczty ponad 33 mln żarówek. Emeryci skorzystali z usługi 10 mln razy – zaledwie miesiąc po ogłoszeniu dodatkowej wymiany diod LED w grudniu 2023 r. Obecnie w placówkach pocztowych dostępnych jest do wymiany około 7 mln lamp LED.

Program wymiany żarówek nadal działa zarówno dla osób fizycznych, jak i prawnych. Specjalne warunki nadal obowiązują emerytów, którzy już skorzystali z wymiany. Mają możliwość otrzymania aż 5 dodatkowych żarówek LED po okazaniu zaświadczenia emerytalnego, paszportu i RNOCPP.

Mieszkańcy kraju, którzy jeszcze nie skorzystali z programu, mogą wymienić stare zarówki w swoich domach. Mają możliwość otrzymania aż 5 żarówek LED w ośrodkach regionalnych, w oddziałach miejskich i wiejskich „Ukrposhty” na terenie całego kraju.

programie mogą wziąć udział także osoby prawne, w szczególności placówki medyczne, szkoły, przedszkola, polikliniki i wspólnoty mieszkaniowe, które poprzez złożenie wniosku na portalu Diya mają możliwość otrzymania lamp LED.

„Ukrposzta” zapewnia, że lampy LED są nadal dostępne w niemal wszystkich urzędach pocztowych w ośrodkach regionalnych, miastach i wsiach i apeluje, aby obywatele kraju nie martwili się, jeśli w danym urzędzie skończyły się już żarówki.

W oddziałach Ukrposhty, gdzie obserwuje się największe zapotrzebowanie, zapasy żarówek LED będą uzupełniane w miarę dostępności żarówek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *