Ukrzaliznytsia w 2023 roku przewiozła rekordową ilość pasażerów

W 2023 roku Ukrzaliznycja przewiozła łącznie 25 mln pasażerów pociągami dalekobieżnymi, co przekroczyło dane dotyczące przewozów pasażerskich sprzed rozpoczęcia wojny w lutym 2022 roku.

Ukrzaliznycja opublikowała dane dotyczące przewozów pasażerskich za 2021 rok

W 2023 roku Ukrzaliznycja przewiozła w pociągach dalekobieżnych łącznie 25 mln pasażerów. Do krajów europejskich przewieziono rekordową liczbę 2,1 mln pasażerów.

„Pod względem wolumenu przewiezionych pasażerów osiągnęliśmy już dane z 2022 roku sprzed inwazji na dużą skalę. Do krajów UE przewieziono rekordową liczbę pasażerów, jednak popyt utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie” -powiedział Jewhen Laszczenko, Prezes Zarządu JSC „Ukrzaliznycja”.

Firma poinformowała także, że pracuje nad rozbudową tras międzynarodowych i zwiększeniem liczby miejsc na już istniejących i kładzie szczególny nacisk na grupowy transport dzieci i poprawę usług, szczególnie dla naszego wojska.

Ponad 2 razy więcej pasażerów do Unii Europejskiej

W 2023 r. do krajów Unii Europejskiej przewieziono 2,1 x więcej niż w 2022 r.

W 2023 r. na podstawie wniosków grupowych przewieziono prawie 450 000 pasażerów, z czego dużą część stanowiły dzieci z rodzin dotkniętych wojną, dzieci z rodzin przesiedleńców wewnętrznych oraz pasażerowie z innych kategorii szczególnie wrażliwych społecznie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *