Tajwański biznesmen przekazał Ukrainie 48 pojazdów ratunkowych! Kolejne drugie tyle wkrótce.

Jak informują lokalne media tajwański biznesmen z okręgu Zhanghua postanowił podarować 48 wycofanych z użytku pojazdów ratowniczych, w tym karetki pogotowia, które zostały niedawno odnowione. Zostaną one wkrótce dostarczone na Ukrainę, aby pomóc ratownikom w reagowaniu na sytuacje kryzysowe.

Podczas ceremonii przekazania darowizny, która odbyła się w piątek, Pai Tsan-jung (白璨榮), szef Sun Jen Textile Co. z siedzibą w Shenkang Township, powiedział, że wpadł na ten pomysł po tym, jak usłyszał, jak przyjaciel omawia plany pomocy dla rozdartego wojną kraju.

Początkowy plan zakładał zakup używanych pojazdów ratowniczych z zagranicy i dostarczenie ich bezpośrednio na Ukrainę, ale ten pomysł okazał się zbyt kosztowny, powiedział Pai.

Zdjęcie: Lydia Petruk

Zamiast tego zdecydował się kupić od rządu wycofane z użytku karetki pogotowia i wozy strażackie i zlecić ich odnowienie lokalnym warsztatom.

Początkowo planowano wysłać na Ukrainę około czterech pojazdów, powiedział Pai, ale po otrzymaniu darowizny w postaci około 100 rządowych pojazdów ratowniczych z całego Tajwanu, skala projektu zdecydowanie wzrosła. Pai powiedział, że wydał już około 10 milionów dolarów tajwańskich (320 838 USD) na odnowienie pojazdów, a pierwsza partia ma zostać wysłana na Ukrainę 13 lipca, z pomocą tajwańskiego stowarzyszenia non-profit Taiwan Association of Community Advancement (TACA) oraz Kościóła Prezbiteriańskiego na Tajwanie (PCT).

 

W pierwszej partii 48 wozów znajduje się ponad 20 ambulansów, 6 wozów strażackich oraz pickupy i minibusy dla obrońców na froncie. Pojazdy miały namalowane hasła „Tajwan stoi z Ukrainą” i „Chwała Ukrainie” oraz dwa serca przedstawiające flagi narodowe Tajwanu i Ukrainy. Dodatkowo przekazano wyposażenie medyczne.

Zdjęcia: Lydia Petruk

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *