Fiński producent Planmeca przekazał Ukrainie 5 mobilnych klinik dentystycznych.

Planmeca, fiński producent technologii medycznych, przekazała Ukrainie 5 mobilnych klinik dentystycznych, aby pomóc w świadczeniu usług dentystycznych w kraju rozdartym wojną. Każda mobilna klinika wyposażona jest w nowoczesny unit stomatologiczny Planmeca, autoklaw oraz inny niezbędny sprzęt i instrumenty potrzebne do zapewnienia podstawowej opieki stomatologicznej. Mobilne kliniki zostały dostarczone na miejsce 21 czerwca 2023 r.

Koncepcja mobilnej kliniki została niedawno opracowana we współpracy z fińskim dystrybutorem firmy Planmeca, firmą Plandent, aby pomóc oferować opiekę dentystyczną w obszarach oddalonych od klinik dentystycznych lub pacjentom, którzy w przeciwnym razie mieliby trudności z dostępem do opieki.

Czuliśmy, że przekazanie tych mobilnych klinik było najbardziej konkretnym i skutecznym sposobem pomocy i wniesienia naszego wkładu w kraj, który obecnie stoi w obliczu wyzwań. Kliniki są w pełni wyposażone w najnowocześniejsze rozwiązania dentystyczne i zaprojektowane tak, aby zapewnić bardzo potrzebną opiekę dentystyczną tym, którzy zostali dotknięci konfliktem i nie mają dostępu do opieki dentystycznej. Ta inicjatywa to coś więcej niż tylko opieka dentystyczna, to symbol nadziei i solidarności, który pokazuje, że mieszkańcy Ukrainy nie są sami i że jesteśmy z nimi w potrzebie” – powiedział Regionalny Kierownik ds. Eksportu Planmeca, Denys Farnalskiy.

 

Przekazanie darowizny nastąpiło 21 czerwca w Kijowie

LM-Dental, spółka zależna Planmeca, odegrała aktywną rolę w przekazywaniu darowizn, dostarczając szeroką gamę instrumentów ręcznych, które są niezbędne do przeprowadzania rutynowych zabiegów dentystycznych.

Teollisuusmuutot, fińska firma specjalizująca się w usługach transportowych, również wniosła swój wkład, podnosząc bezpłatnie samochody dostawcze kliniki na przyczepy.

Kliniki zostały dostarczone na Ukrainę przy pomocy ukraińskiego dystrybutora Planmeca, firmy Ukr-Medmarket, która zapewni niezbędne wsparcie i utrzymanie mobilnych klinik dentystycznych na poziomie lokalnym.

Mobilne kliniki pod siedzibą firmy Planmeca

źródło:informacja prasowa Planmeca.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *