Uruchomiono aplikację Humancreed – wspierającą talenty dzieci

Na Ukrainie uruchomiono aplikację Humancreed, która ma pomóc dzieciom z kategorii bezbronnych rozwijać swoje talenty. Łączy ukraińskie dzieci ze zwolennikami z całego świata.

Informację tę podał zespół z publicznej organizacji „Help”, który uruchomił aplikację Humancreed. Jest ona dostępna w App Store.

„Platforma powstała, aby wspierać i rozwijać talenty dzieci z grup bezbronnych: dzieci ze stratami, dzieci wojskowych, dzieci wysiedlonych, dzieci z niepełnosprawnością rozwojową, a także dzieci gwiazd” – czytamy w komunikacie.

Mentorzy dla ukraińskich dzieci

Należy zauważyć, że dzięki platformie udało się już znaleźć 181 mentorów, czyli „internetowych ojców chrzestnych” z całego świata dla 76 ukraińskich dzieci. W ciągu 9 miesięcy istnienia platformy 12 z tych dzieci zostało mistrzami w konkursach krajowych i międzynarodowych.

Zespół Humancreed dzieli się historiami sukcesu dzieci na stronie internetowej.

Tagansky zauważył, że misja platformy ma charakter globalny: „Teraz nasza aplikacja w App Store łączy ukraińskie dzieci ze zwolennikami z całego świata. Ale wkrótce rozszerzymy nasze działania na dzieci z innych krajów”.

Jak działa platforma Humacreed?

Humancreed skupia obywateli Ukrainy i innych krajów jako „internetowych ojców chrzestnych”, którzy wspierają finansowo rozwój dzieci na Ukrainie. Zasada wsparcia opiera się na bezpośredniej i bezpiecznej komunikacji pomiędzy dziećmi i ich opiekunami.

Dzieci i ich rodzice tworzą profile, które prezentują dziecięce marzenia, potrzeby i osiągnięcia w zakresie talentów dziecka. Osoby wspierające mogą przeglądać te profile i zapisywać się na comiesięczne wsparcie marzeń bliskich ich sercom.

Z kolei dzieci i ich rodzice dzielą się ze swoimi zwolennikami pozytywnymi zmianami w życiu i osiągnięciami dziecka za pośrednictwem własnych wideoblogów, a także w przejrzysty sposób relacjonują wykorzystanie stypendium. Zespół Humancreed uważnie to monitoruje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *