Przejście graniczne z Rosją wznowiło działalność

Ukraińcy ewakuujący się z terytoriów czasowo okupowanych mogą powrócić na kontrolowane terytorium Ukrainy korytarzem humanitarnym Kolotylówka (Federacja Rosyjska) — Pokrowka (Ukraina). Informację podało Ministerstwo Reintegracji.

Zaznaczono tam, że od 5 sierpnia wznowiło pracę przejście graniczne na granicy rosyjskiego obwodu biełgorodzkiego i obwodu sumskiego.

„Na granicy z Ukrainą działa ochotniczy ośrodek humanitarny, w którym wszyscy Ukraińcy mogą otrzymać bezpłatną pomoc psychologiczną, prawną i humanitarną, a także spędzić noc i dostać się do Sum lub innych miast Ukrainy” – czytamy w komunikacie.

Pomoc dla ewakuowanych

Ministerstwo przypomniało, że osoby chcące ewakuować się z obwodu sumskiego mogą również skorzystać ze specjalnego pociągu ewakuacyjnego z Sum do Kijowa. Kursuje codziennie z regionalnego centrum obwodu sumskiego: odjeżdża o 06:47 i przybywa do Kijowa o 11:41.

Na stacji Ukrposhta płaci każdemu obywatelowi po przyjeździe 3000 hrywien dla dzieci i osób niepełnosprawnych oraz 2000 hrywien dla wszystkich pozostałych. Wszyscy chętni zostaną zakwaterowani przez Kijów OVA w modułowym mieście dzielnicy Wyszgorod.

W przypadku pytań dotyczących ewakuacji należy kontaktować się z infolinią Sumy OVA — (0542)-77-99-55 lub całodobową infolinią Ministerstwa Reintegracji — 15-48. W przypadku wiadomości za pośrednictwem komunikatorów WhatsApp/Telegram/Viber numer to: (096) 078-84-33.

źródło: minre.gov.ua/ zdjęcie poglądowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *