Uruchomiono całodobowy czat oferujący wsparcie psychologiczne dla mężczyzn

W Międzynarodowy Dzień Mężczyzn, 19 listopada, na Ukrainie zaczął działać internetowy czat wsparcia psychologicznego. Jest przeznaczony dla mężczyzn.

Poinformowano o tym na stronie internetowej Funduszu Ludnościowego Narodów Zjednoczonych (UNFPA).

Czat internetowy został uruchomiony przez UNFPA przy wsparciu rządu Wielkiej Brytanii i we współpracy z organizacją pozarządową „Innowacyjne rozwiązania społeczne”.

Jest bezpłatny, anonimowy i dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Można z niego korzystać na Telegramie, Viberze lub na stronie internetowej. Konsultacje w formie tekstowej będą prowadzić wykwalifikowani psycholodzy z wieloletnim doświadczeniem – poinformowała UNFPA.

Można z niego korzystać raz dziennie. Istnieje również ograniczenie czasu rozmowy – nie więcej niż 90 minut. Do psychologów możesz pisać o wszelkich kwestiach powodujących stres: problemach w pracy lub w związkach, obawach związanych z wojną, trudnościach z regulacją gniewu itp.

Kierownik programu UNFPA Alyona Zubchenko zauważyła, że z wyników ankiety przeprowadzonej wśród mężczyzn przez tę organizację latem 2022 roku wynika, że 90% respondentów nie miało doświadczenia w korzystaniu z jakiejkolwiek profesjonalnej pomocy psychologicznej.

„Mężczyźni na Ukrainie często żyją z myślą, że muszą sami rozwiązać swoje problemy. Z tego powodu nie zwracają się o profesjonalną pomoc” – zauważyła.

Jednocześnie, jej zdaniem, prawie co trzeci Ukrainiec znajduje się w znaczącym stresie, w którym człowiek nie potrafi przystosować się do stresujących sytuacji i ich konsekwencji.

W październiku 2022 roku UNFPA uruchomiła bezpłatną, anonimową i całodobową infolinię pomocy psychologicznej dla mężczyzn pod numerem 2345. W ciągu ponad roku funkcjonowania linii wykonano ponad 9200 połączeń.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *