Były sekretarz stanu USA Mike Pompeo dołączył do zarządu Kyivstar

Mike Pompeo, były sekretarz stanu USA, dołączył do zarządu Kyivstar jako dyrektor niewykonawczy. Został także partnerem w amerykańskiej firmie inwestycyjnej Impact Investments zajmującej się doradztwem strategicznym i finansowym.

Informację tę podano na koncie Instagramowym Kyivstar.

„Jestem dumny, że mogę dołączyć do firm VEON i Kyivstar w ich niezwykłej służbie narodowi Ukrainy, zapewniając bardzo potrzebne usługi komunikacyjne i cyfrowe. Gratuluję także spółce-matce Kyivstar VEON jej wiodącej roli w inwestowaniu na Ukrainie, jej własnego długoterminowego zaangażowania i inicjatywy „Invest in Ukraine NOW”.

To dzięki prywatnej przedsiębiorczości i inwestycjom Ukraina zabezpieczy swoją przyszłość gospodarczą i sukces, więc nie mogę się doczekać możliwości przyczynienia się do tego godnego pochwały wysiłku”. powiedział Mike Pompeo, były sekretarz stanu USA.

Kaan Terzioglu, który stoi na czele zarządu Kyivstar, powiedział, że takie zmiany, w połączeniu z inwestycjami o wartości 600 milionów dolarów w infrastrukturę telekomunikacyjną i całkowitą odmową firmy pracy na rynku rosyjskim, odzwierciedlają zaangażowanie VEON na Ukrainie i jej odbudowę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *