eKutochok – nowy serwis pomagający zwierzętom w Kijowie

W Kijowie uruchomiono usługę, dzięki której właściciele zwierząt domowych oraz wolontariusze i opiekunowie bezdomnych zwierząt będą mogli znaleźć tymczasowe schronienie dla swoich podopiecznych.

Projekt „eKutochok” został zrealizowany przez specjalistów przedsiębiorstwa miejskiego „Kijowski Miejski Szpital Medycyny Weterynaryjnej”. Póki co platforma jest w trybie testowym, ale już teraz można się na niej zarejestrować.

Użytkownicy mogą założyć dwa rodzaje kont: dla poszukujących tymczasowego schronienia dla zwierzęcia oraz dla tych, którzy mogą je zapewnić.

„Często kontaktują się z nami mieszkańcy Kijowa z prośbą o tymczasowe schronienie. Należą do nich wolontariusze, którzy znajdują zwierzęta na ulicy, opiekunowie bezdomnych zwierząt, a także właściciele zwierząt, którzy nie mają gdzie ich zostawić na kilka dni, wyjeżdżając w interesach lub na wakacje. Dlatego postanowiliśmy stworzyć serwis „eKutochok”, w którym z jednej strony będzie można znaleźć chwilę wytchnienia dla zwierząt, a z drugiej strony ludzie będą mogli zabrać kota lub psa na kilka dni, aby np. zrozumieć, czy są gotowi na taką odpowiedzialność Na razie serwis jest w trybie testowym i liczymy na opinie użytkowników, aby „eKutochok” był jak najbardziej wygodny i funkcjonalny.” – powiedziała Natalia Mazur, p.o. dyrektora KP „KMLVM”

Z usługi mogą korzystać nie tylko osoby prywatne, ale także kliniki weterynaryjne, schroniska i organizacje publiczne. Oprócz usługi noclegowej w serwisie YeKutochok można znaleźć lub zaoferować usługi w zakresie wyprowadzania psów, opieki nad zwierzętami i karmienia itp. Również właściciele, opiekunowie czy wolontariusze będą mogli za pośrednictwem serwisu zamówić dodatkowe usługi dla swoich podopiecznych, np. profesjonalną fotografię, szkolenie, wsparcie weterynaryjne itp.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *