Film „Palisada” (Ля Палісіада /La Palisiada)

Ironiczny dramat „La Palisade”. Fabuła, inspirowana estetyką lat 80. i 90. ubiegłego wieku, opowiada o wydarzeniach z 1996 roku, na kilka miesięcy przed zniesieniem moratorium na karę śmierci.

Fabuła filmu

Wydarzenia rozgrywające się w filmie, zdaniem samego reżysera, nie pretendują do miana historycznego. To raczej stylizacja tamtego okresu, ducha czasu i codziennego życia ludzi poprzez znane obrazy i symbole: futrzane czapki, dresy w kratę… Ukraina, 1996. Pięć miesięcy przed moratorium na wykonywanie kary śmierci dwóch starych przyjaciół, policyjny detektyw i psychiatra sądowy, prowadzą śledztwo w sprawie morderstwa swojego kolegi. Dawno, dawno temu oboje byli zakochani w wdowie po zmarłym. Pogrążeni w zawiłym romansie i dawno zapomnianych wspomnieniach, tworzą przyszłość dla swoich dzieci, dziedzicząc niespełnione aspiracje rodziców.

Trailer filmu

Informacje o filmie

Gatunek: poradziecki dramat ironiczny
Produkcja: taśmę stworzyły wytwórnie filmowe „VIATEL” i „Nowoczesne Kino Ukraińskie”. Rozwój projektu wsparł Ukraiński Fundusz Kulturalny, wsparcie finansowe produkcji otrzymała od Państwowej Agencji Ukrainy ds. Filmowych, postprodukcję sfinansował Fundusz Filmowy w Göteborgu (Szwecja).
Czas trwania: 100 minut
Reżyseria i scenariusz: Philip Sotnychenko
Producenci: Halyna Kryvorchuk, Valeriya Sochivets, Sashko Chubko
Operator: Wołodymyr Usyk
Kompozytor: Serhii Awdijew
Artyści realizujący produkcję: Margarita Kulyk
Projektanci kostiumów: Wołodymyr Kuzniecow
W rolach głównych: Andrij Zhurba, Navruz Pashaev, Oleksandr Parkhomenko, Valeria Oleynikova, Olena Mamchur, Oleksandr Maleev, Stepan Barabash, Serhii Luzanovskyi, Oleksandr Mavrits.

zdjęcie: facebook.com/lapalisiada

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *