Konsul Generalna Ukrainy w Gdańsku i Prezydent Gdańska omówiły współpracę polsko-ukraińską
19 czerwca 2026 roku odbyło się robocze spotkanie Konsul Generalnej Ukrainy w Gdańsku Svitłany Krysy z Prezydent Miasta Gdańska Aleksandrą Dulkiewicz.
Rozmowy dotyczyły aktualnych kwestii współpracy, wspólnych inicjatyw oraz działań na rzecz umacniania relacji polsko-ukraińskich.
Konsulat podziękował Prezydent Dulkiewicz za spotkanie, które — jak podkreślono — przebiegło w atmosferze otwartości, wzajemnego szacunku i konstruktywnego dialogu.

Źródło i zdjęcia: Konsulat Generalny Ukrainy w Gdańsku
