Nadal chcesz wspierać Ukrainę? Nie kupuj od firm, które odmawiają opuszczenia Rosji

Dla tych z nas, którzy wspierają Ukraińców w ich walce o wyzwolenie z uścisku Putina, pada pytanie jak możemy pomóc. Oprócz pewnej ilości ochotników którzy dołączyli do ukraińskich żołnierzy w obronie kraju lub tych, którzy brali i biorą udział w niesieniu pomocy humanitarnej, większość z nas po prostu ogląda wiadomości w poszukiwaniu wskazówek, kto ma przewagę i wygrywa wojnę.

Żądanie wobec firm wycofania się z Rosji było łatwiejsze do powiedzenia niż do wykonania. Podczas gdy ponad 1000 firm opuściło Rosję, niektóre zostały, a inne zobowiązały się do wyjazdu, ale potem tego nie zrobiły. Ci, którzy zostali, wysyłają złą wiadomość o tym, jak bardzo USA są zaangażowane we wspieranie Ukrainy i karanie Rosji Putina za jej agresję. Aby poradzić sobie z korporacyjnymi maruderami, którym nie udało się opuścić Rosji, trwa ruch, który zapewnia amerykańskim konsumentom informacje, których potrzebują, aby odgrywać wspierającą rolę w obronie narodu ukraińskiego.

Moral Ratings Agency została utworzona po inwazji Rosji na Ukrainę. Śledzi ona firmy w celu ustalenia, czy nadal prowadzą one działalność w Rosji, aby konsumenci wiedzieli, że nie powinni kupować ich produktów.

Aby sprawdzić kto znajduje się na liście amerykańskich firm wejdź na stronę https://moralratingagency.org/

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *