Pomoc dla rejonu Kołomyjskiego od powiatu Częstochowskiego

Dzięki wspólnej akcji Powiatu Częstochowskiego z gminami i Powiatem Bodeńskim, na Ukrainę trafi pomoc rzeczowa o wartości ponad 300 tys. zł.

W dniu 4 maja w Chorzenicach odbyło się uroczyste przekazanie zakupionego wyposażenia, w którym wzięli udział przedstawiciele władz powiatu, województwa śląskiego, gmin i strony ukraińskiej.

Gmina Lelów przekazała pomoc rzeczową w postaci zakupionych plecaków taktycznych.

– W związku z zaistniałą sytuacją międzynarodową oraz konfliktem zbrojnym na terytorium Ukrainy do Powiatu Częstochowskiego skierowane zostało pismo z prośbą o udzielenie pomocy rzeczowej Rejonowi Kołomyjskiemu w Obwodzie Iwanofrankowskim w Ukrainie. Powiat Częstochowski otrzymał z Powiatu Bodeńskiego (Niemcy) pomoc finansową w postaci darowizny, celem udzielenia pomocy rzeczowej dla obywateli Ukrainy oraz wyasygnował środki własne – tłumaczył Starosta Częstochowski Krzysztof Smela.

– Ze środków Starostwa Powiatowego w Częstochowie oraz Powiatu Bodeńskiego (Niemcy) zakupiono cztery samochody do przewozu osób (Mercedes Sprinter, Fiat Ducato, dwa Fordy Transity) oraz dziesięć sztuk dronów (Mavic 3 Fly More Combo).

– Środki gmin z terenu Powiatu Częstochowskiego przeznaczone zostały na zakupy: plecaków taktycznych, apteczek i kosiarki.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *