Ukraińskie linie Skyline Express rozszerzają siatkę połączeń z Polski

Czarterowa linia lotnicza Skyline Express Airlines, która do marca 2023 roku nosiła nazwę Azur Air Ukraine, rozpoczęła loty z oddalonego o 90 km od Warszawy lotniska w Radomiu. W ten sposób przewoźnik działa już na 5 lotniskach w Polsce.

Pierwszy lot czarterowy z Radomskiego Lotniska odbył się do Szarm el-Szejk.

Skyline Express obsługuje obecnie loty z warszawskiego lotniska imienia Chopina, Katowicach, Poznaniu, Rzeszowie i Radomiu.

Przypomnijmy, że przewoźnik rozpoczął działalność w Polsce wiosną tego roku, realizując przewozy samolotami Boeing 757-300.

Wcześniej Azur Air Ukraine

Do marca firma nosiła nazwę Azur Air Ukraine. Linia lotnicza jest powiązana z organizatorem wycieczek Anex Tour, który aktywnie działał na rynku rosyjskim i ukraińskim. Samolot o numerze UR-SLE należy do tureckiej linii lotniczej Mavi Gök Aviation, której spółką-matką jest Anex Tourism Group.

Obecnie linia lotnicza Azur Air, którą władze USA umieściły na liście sankcji, w dalszym ciągu prowadzi działalność w Rosji. To największy przewoźnik czarterowy w Federacji Rosyjskiej. Jak niedawno wyszło na jaw, w wyniku sankcji Azur Air użytkuje obecnie jedynie 14 z 22 samolotów. Korzystanie z samolotów pasażerskich komplikują ograniczenia eksportowe, które Stany Zjednoczone nałożyły na rosyjskie linie lotnicze.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *