Zamówienia publiczne na Ukrainie – praktyczny i darmowy przewodnik

Urząd Zamówień Publicznych przygotował praktyczny przewodnik dla polskich firm po zamówieniach publicznych w Ukrainie. Przewodnik to bardzo kompleksowy dokument, który w sposób horyzontalny i przekrojowy opisuje funkcjonowanie ukraińskiego rynku zamówień publicznych.

Przewodnik został opublikowany na stronie Urzędu Zamówień Publicznych 30 października 2023 roku, a jego autorem jest Mateusz Posieczek, Specjalista z Departamentu Unii Europejskiej i Współpracy Międzynarodowej UZP.

Pobierz przewodnik

Liczący 190 stron przewodnik w sposób kompleksowy opisuje procedury udzielania zamówień publicznych w Ukrainie. W części wprowadzającej omówiona została podstawa prawna, zakres przedmiotowy oraz podmiotowy, a także organy odpowiadające za nadzór i kontrolę.

W dalszej części opracowania uwaga koncentruje się na udzielaniu zamówień publicznych – funkcjonowaniu elektronicznego systemu zamówień Prozorro, zasadach udzielania zamówień, kwalifikacji podmiotowej wykonawców, a także na opisie procedur udzielania zamówień.

Przewodnik to nie tylko kwestie teoretyczne, ale także opis praktycznych aspektów ubiegania się o zamówienia publiczne. Gdzie szukać ogłoszeń? Jak wygląda komunikacja zamawiających z wykonawcami? Jaka dokumentacja jest niezbędna? Co musi zawierać oferta? Odpowiedzi na te i szereg innych pytać znajdą Państwo w opracowaniu.

Osobny rozdział poświęcony został środkom odwoławczym, a także udzielaniu zamówień publicznych w czasie wojny.

źródło/grafika: Urząd Zamówień Publicznych

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *