Izrael usuwa Gretę Thunberg z programu nauczania

Izraelskie Ministerstwo Edukacji ogłosiło, że usunie wszelkie wzmianki o aktywistce Grecie Thunberg z materiałów dydaktycznych po tym, jak wezwała ona do „wsparcia dla Gazy” w obliczu eskalacji do jakich doszło ostatnio pomiędzy Izraelem a palestyńską grupą Hamas.

Izraelski Jerusalem Post poinformował iż Ministerstwo Edukacji oświadczyło, że usunie wszelkie odniesienia do aktywistki klimatycznej Grety Thunberg po tym, jak opublikowała post z antyizraelskim napisem „Stań po stronie Gazy”.

20 października szwedzka ekoaktywistka Greta Thunberg ogłosiła strajk w sieciach społecznościowych na znak solidarności z Palestyną i Gazą.

„Świat musi zabrać głos i wezwać do natychmiastowego zawieszenia broni, sprawiedliwości i wolności dla Palestyńczyków i wszystkich dotkniętych cywilów” – napisała.

Greta opublikowała zdjęcie, na którym trzyma plakat „Wspieraj Gazę”. Aktywistki obok niej trzymają także plakaty „Wolna Palestyna”, „Ten Żyd wspiera Palestynę”, „Teraz sprawiedliwość klimatyczna”.

„Hamas jest organizacją terrorystyczną odpowiedzialną za zamordowanie 1400 niewinnych Izraelczyków, w tym dzieci, kobiet i osób starszych, a także uprowadziła ponad 200 osób do Gazy. Ta postawa dyskwalifikuje ją jako edukacyjny i moralny wzór do naśladowania i nie może już służyć jako inspiracja i wychowawca dla izraelskich uczniów”.- podało ministerstwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *