Niezapominajka dla Ukrainy

21 maja 2023 r. serdecznie zapraszamy na wydarzenie jakim będzie kiermasz rękodzieła ludowego oraz warsztaty ukraińskiego haftu, które odbędą się pod hasłem „Na skrzyżowaniu kulturowych szlaków”.

Minął ponad rok od napaści Rosji na Ukrainę, a wojna niestety wciąż trwa… Chcąc upamiętnić poległych bohaterów, a także inne, „ciche” ofiary toczącego się w Ukrainie konfliktu, zachęcamy wszystkich do udziału w akcji „Niezapominajka dla Ukrainy”.
W ogrodzie, na balkonie, na rabacie kwiatowej posadźmy niezapominajki – symbolizujące pamięć kwiaty o niebieskich płatkach i żółtym środku, czyli w kolorach ukraińskiej flagi. Do akcji może przyłączyć się każdy ‒ od osób prywatnych, poprzez szkoły, biblioteki, instytucje, samorządy, firmy czy zakłady utrzymania zieleni miejskiej. Sprawmy, żeby rozkwitły nieprzebrane łany niezapominajek! W imię uznania dla bohaterskiej obrony Ukrainy, dla uczczenia pamięci ofiar tej wojny.
—–

W hali dworca PKP w Legionowie (ul. T. Kościuszki 8a) w godzinach 11.00-18.00 polscy i ukraińscy twórcy prezentować będą różnego rodzaju rękodzieło inspirowane kulturą ludową i wywodzące się z tradycji ludowej obu państw.

O godzinie 11.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Legionowie (ul. T. Kościuszki 8a, I piętro) rozpoczną się warsztaty haftu ukraińskiego prowadzone przez Orestę Kinash – pochodzącą z Ukrainy znawczynię kultury, malarkę, dyrygentkę chóru, nauczycielkę, instruktorkę cyklu warsztatów haftu w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, zatytułowanego „Historia, motywy i barwy ukraińskiej wyszywanki”. Osoby chętne na warsztaty prosimy o mail pod adresem: animacja@pik.legionowski.pl. Warsztaty są bezpłatne, organizator zapewnia materiały. Liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona, obowiązują zapisy.

Zgłoszenia – imię, nazwisko, numer telefonu, określenie rodzaju tworzonego rękodzieła, wizytówka twórcy sztuki ludowej, zdjęcia przedstawiające przykładowe prace osoby zgłaszającej się na kiermasz lub link do strony www – prosimy przesyłać pod adresem animacja@pik.legionowski.pl do 05.05.2023 r. Przesłane materiały mogą zostać wykorzystane do promocji wydarzenia. Wybrane osoby zostaną zaproszone do udziału w kiermaszu. Wysłanie zgłoszenia nie jest jednoznaczne z rezerwacją stoiska. Udział w kiermaszu jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona i obowiązują zapisy*.
🟡 Organizator oferuje: bezpłatne miejsce na kiermaszu rękodzieła ludowego (stolik 1m x 1m lub 1m x 2m), który odbędzie się 21.05.2023 r. w godzinach 11.00-18.00 w hali dworca PKP Legionowo (ul. Tadeusza Kościuszki 8a, 05-120 Legionowo).

Organizatorami wydarzenia „Na skrzyżowaniu kulturowych szlaków” są Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie PIK i Poczytalnia Legionowo, patronem przedsięwzięcia jest Powiat Legionowski.

Zainteresowanych wystawców zapraszamy do kontaktu pod adresem e-mail: animacja@pik.legionowski.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *