Odkryto lokalizator w aucie należącym do kancelarii prezydenta Andrzeja Dudy

W jednym z samochodów należących do Kancelarii Prezydenta RP Andrzeja Dudy znaleziono lokalizator nieznanego pochodzenia.

Według informacji pozyskanych przez dziennikarzy TVN24 samochód z był wcześniej na Ukrainie, i mógł z tym urządzeniem jeździć przez kilka miesięcy.

Zauważono, iż Służba Ochrony Państwa odkryła lokalizator latem podczas rutynowej kontroli na obecność ładunków wybuchowych w samochodzie, który miał podróżować w konwoju głowy państwa. Lokalizatora nie znaleziono w samochodzie prezydenta, ale w innym pojeździe.

„(..) nie było wiadomo, kto zainstalował to urządzenie. Okazało się, że ten samochód mógł jeździć z tym urządzeniem przez kilka miesięcy i był w tym czasie nieraz włączany do składu kolumny prezydenta, w tym podczas jego wyjazdów do Ukrainy powiedział rozmówca dziennikarzom TVN.

Orszak Prezydenta RP składa się głównie z trzech pojazdów: tzw. samochodu głównego, w którym jedzie głowa państwa, oraz dwóch samochodów ochrony – jeden z przodu, drugi z tyłu. Ale oprócz nich, za zgodą SOP, do konwoju mogą wjechać także inne samochody, m.in. urzędnicy z Kancelarii Prezydenta.

Kancelaria Prezydenta, SOP i ABW póki co odmówiły komentarza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *