Orban: „Ukraina lata świetlne od UE. Negocjacje są błędem.”

Premier Węgier Viktor Orbán powiedział, że zadaniem jego rządu będzie sprostowanie „fałszywej obietnicy” dotyczącej rozpoczęcia negocjacji w sprawie przystąpienia Ukrainy do Unii Europejskiej.

Powiedział to podczas przemówienia na zjeździe swojej partii Fidesz.

Według Orbana Ukraina jest „lata świetlne od UE”.

W swoim przemówieniu premier Węgier wspomniał o Ukrainie jeszcze kilka razy, ale w innym kontekście. W związku z tym Orbán stwierdził, że przeciwko swojemu rządowi rzekomo zjednoczyła „całą lewicę, w tym tych, którzy drwią z prawicy” w kraju, zbierając „wszelkie zasoby, pieniądze, środki masowego przekazu, polityków i rządy lewicy zachodniej, od amerykańskich Demokratów po Partie ukraińskie”.

„Podobnie jak miesiąc temu w Polsce, z tą tylko różnicą, że przygotowania rozpoczęliśmy dużo wcześniej i wyraźniej zobaczyliśmy i poznaliśmy siłę naszych przeciwników, bo mózgiem, pająkiem, lalkarzem był Węgier George Soros i jego siatka. To jest i nie jest to przesada: dosłownie odnieśliśmy zwycięstwo o światowej sławie” – powiedział Orban.

Zauważył dalej, że „cudzoziemcy chcieli za funty kupić przyszły rząd węgierski, a wraz z nim kraj”, a gdyby tak się stało, cała węgierska broń „już dawno byłaby na Ukrainie”. Ponadto według Orbana w kraju będą „dziesiątki i setki tysięcy migrantów”, a „aktywiści LGBT niepewnej płci włamują się do publicznych szkół i przedszkoli”.

„Skończylibyśmy na wojnie z beznadziejnymi i nieprzewidywalnymi konsekwencjami” – powiedział.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *