Robot naziemny UGV Sirko-S1

Uczestnicy klastra obronnego Brave1 stworzyli uniwersalnego robota naziemnego UGV Sirko-S1 dla wojska. Maszyna może transportować ładunki, ewakuować rannych i prowadzić rozpoznanie pozycji wroga.

Poinformował o tym wicepremier ds. innowacji, rozwoju edukacji, nauki i technologii – Minister Transformacji Cyfrowej Mychajło Fiodorow na swoim kanale na Telegramie.

Pojazd może na przykład służyć do bezpiecznego dostarczania amunicji lub zaopatrzenia dla bojowników do gorących punktów. Jego maksymalna ładowność wynosi aż 200 kg. – czytamy w poście ministra.

Według Fiodorowa projekt przyniósł już pozytywne rezultaty w warunkach bojowych i spotkał się z pozytywnym odzewem ze strony wojska. Twórcy planują wyposażyć robota w wieżyczkę bojową lub zainstalować moduły do rozminowywania i rozminowywania terytoriów.

„Technologie i innowacje pomagają skuteczniej niszczyć wroga i ratować życie wojska. Jeśli posiadasz opracowanie, które będzie przydatne dla Sił Obronnych, dołącz do klastra technologii obronnych Brave1.”– napisał Fiodorow.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *